27 sierpnia 2010 roku na wybiegu ustawionym na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi odbył się polski finał konkursu The Look Of The Year.
Najpiękniejszą spośród wszystkich 24 dziewcząt (19 Polek i 5 Rosjanek) jury uznało 17-letnią łodziankę Andżelikę Bednarek. Wśród Rosjanek zwyciężyła Wiktoria Łagodna.
Licznie zgromadzona publiczność obserwowała finalistki w bieliźnie oraz kreacjach znanych projektantów, te zaś prezentowały swoje wdzięki, grację i umiejętność poruszania się.
Dziewczęta, które dostały się do ostatniego etapu zostały wybrane na castingach spośród ponad 3000 kandydatek. Tak olbrzymie zainteresowanie nie powinno dziwić, wszak laureatki pojadą do Włoch, gdzie w światowym finale będą walczyć o trzyletni kontrakt z renomowaną agencją modelek. Wystarczy przypomnieć, że to właśnie dzięki zauważeniu w The Look Of The Year swoje kariery rozpoczęły taki znamienitości jak Cindy Crawford, Claudia Schiffer, Linda Evangelista, Naomi Campbell czy Kate Moss.
Tegoroczna edycja konkursu po raz pierwszy miała swój finał w Łodzi (dwie poprzednie miały miejsce w stolicy). Dzięki temu wydarzeniu Miasto Włókniarzy miało szansę na autopromocję, która przy pomocy finalistek doskonale się udała.
tekst: Michał Bajor, fotografie: Sebastian Marciniak