Film fabularny pt. „POPIEŁUSZKO” to długo wyczekiwane przedsięwzięcie polskiego kina. Autorem scenariusza i reżyserem projektu jest Rafał Wieczyński, w rolę tytułową wcielił się Adam Woronowicz, w pozostałych wystąpili m.in.: Marta Lipińska, Maja Komorowska, Joanna Szczepkowska, Jan Englert, Zbigniew Zamachowski, Władysław Kowalski, Krzysztof Kolberger.
To opowieść o człowieku, który ze skromnego chłopaka ze wsi stał się duchowym przewodnikiem swojego pokolenia, a dzięki swojej postawie wobec systemu władzy komunistycznej stał się symbolem wolności i odwagi.
Film przedstawia życie księdza Jerzego od lat dzieciństwa na polskiej prowincji, przez okres kształtowania się jego powołania podczas odbywania służby wojskowej, aż po proces rodzenia się jego legendy w czasie ciężkiej próby stanu wojennego.
Obraz jest skierowany przede wszystkim do młodego pokolenia, które zna tamtą historię wyłącznie z przekazów telewizyjnych lub opowieści rodzinnych.
Przygotowania do produkcji trwały kilka lat. W tym czasie twórcom udało się zgromadzić obszerną dokumentację i nawiązać bezpośredni kontakt z licznymi świadkami życia księdza Popiełuszki. W trakcie powstawania scenariusza autor konsultował jego treść zarówno z rodziną księdza Jerzego, jego przyjaciółmi, historykami, jak i przedstawicielami Kościoła, zaangażowanymi w toczący się proces beatyfikacyjny.
Na premierze nie mogło zabraknąć przedstawicieli Centrum Filmowego ATV Film. Dziękujem Organizatorom za zaproszenie i polecamy wszystkim obejrzenie filmu o księdzu Jerzym Popiełuszce.