Centrum Filmowe ATV Film ® miało wielką przyjemność współpracować przy produkcji filmu W CIEMNOŚCI w reż. Agnieszki Holland , którego zdjęcia odbyły się w Łodzi i w woj. łódzkim. Nasza współpraca polegała na obsadzie statystów, epizodystów wybranych z Galerii Twarzy® do w/w produkcji. Swój udział przy tworzeniu filmu mieli : Tomasz Kowalski, Marcin Pokora, Mariusz Osajda, Marcin Wycisłowski , Krzysztof Batorski oraz wielu innych. Dzięki udziałowi naszych statystów, epizodystów w produkcji Agnieszki Holland, mogliśmy się dowiedzieć o tajnikach pracy na planie filmowym oraz o pełnym profesjonalizmie tak wspaniałej ekipy filmowej wybitnej reż. Agnieszki Holland.
"W ciemności" to historia rozgrywająca się w czasie drugiej wojny światowej w Polsce. Bohaterem jest Leopold Socha, zatwardziały złodziej, który zmienia się z drobnego, dbającego o własne interesy przestępcy w odważnego bohatera ryzykującego życie własne oraz swojej rodziny ukrywając grupę Żydów w kanałach kanalizacyjnych. W ostatecznym rozrachunku odkupuje swoje winy ratując życie kilkunastu mężczyzn, kobiet i dzieci.
W rolę Sochy wcielił się Robert Więckiewicz, który podkreśla, że ważna jest dla niego i historia opowiadana w filmie, i współpraca z Agnieszką Holland.
Filmowcy cieszą się, że znaleźli w Łodzi świetne plenery. W podwórku przy Jaracza wystarczyło postawić szubienicę, żeby nakręcić dramatyczną scenę. Na Włókienniczej - wymalować kilka szyldów. Żadne inne zmiany - oprócz zamaskowania plastikowych okien - nie były konieczne, bo spora część łódzkiego centrum nie zmieniła się od czasów wojny.
Widać, że w filmie zobaczymy wojnę w jej najkoszmarniejszym wydaniu. Zresztą, jak eksplikuje Agnieszka Holland, ekran ma być nie tylko szorstki, ale też wyciszony. Całość ma natomiast przekazywać prawdę wręcz dokumentalną.